logo

بلاگ لایف‌وب

اخبار، آموزش، علم و تکنولوژی، پادکست و وبینار

برچسب ها:

مارکتینگ لایف‌وب زمان مطالعه : ۱:۵۱

روند آماده سازی گزارشات تحلیلی از داده ها

نیاز به تحلیل داده یکی از رو به رشد ترین موارد در بازاریابی داده محور، جامعه شناسی، موارد امنیتی، اجتماعی و تصمیم ساز برای حکومت هاست. پس ایجاد یک ساختار درست از پایه ای ترین مراحل باید درست و حساب شده ایجاد شود. از اولین قدم که انتخاب درست داده ها تا پردازش و تحلیل داده.

۸ ماه پیش
۰ ۱ ادامه
مارکتینگ لایف‌وب
زمان مطالعه : ۱:۴۲

بررسی مسئله زن در توییتر فارسی در 4 سال 96 تا 1400

با بررسی داده های 4 سال گذشته می توانیم بیشترین دغدغه های افراد جامعه را تشخیص بدهیم. با وعده های دولت 12 ام یعنی حسن روحانی و تلاش همه ی نهادهای فرهنگی و اجتماعی و دینی می توان دید که چقدر این تلاش ها نتیجه داشته و یا حتی نتیجه عکس داشته است. بنابراین مهم است که دولت 13 ام و انتخابات 1400 رویکردی مردم گرا داشته باشد تا بتواند دغدغه های اصلی مردم را رفع کند.

۷ ماه پیش
۰ ۱ ادامه
تحلیل داده لایف‌وب
زمان مطالعه : ۲:۴۱

بازتاب واکسن‌های داخلی و خارجی در فضای مجازی

بررسی محتوای منتشر شده در دو بستر توییتر و تلگرام، در مورد واکسن کرونا نشان می‌دهد که تولید محتوا پیرامون واکسن خارجی تقریباً به میزان دو برابر، واکسن ایرانی بوده است.

۴ ماه پیش
۰ ۰ ادامه
تحلیل داده لایف‌وب
زمان مطالعه : ۰۰:۵۸

تحلیل و بررسی نتایج پیش‌بینی انتخابات از طریق داده‌کاوی شبکه‌های اجتماعی

در این فایل ابتدا مقاله کوتاهی در خصوص استفاده از داده‌های شبکه‌های اجتماعی در پیش‌بینی نتایج انتخابات (روش‌ها، مقتضیات و چالش‌ها) در اختیار علاقمندان به حوزه علوم محاسباتی اجتماعی قرار گرفته و در بخش دوم به کارشناسی و تحلیل نتایج پیش‌بینی انتخابات 1400 از طریق افکارسنجی فضای مجازی پرداخته شده است.

۴ ماه پیش
۰ ۰ ادامه
مارکتینگ لایف‌وب
زمان مطالعه : ۲:۵۲

تصویر برند واقعی با بررسی فضای مجازی

تصویر برند را می توان به عنوان یک مجموعه منحصربه‌فرد از ارتباط بین ذهنیت مشتریان هدف تعریف کرد. حاکی از آن است که نام تجاری در حال حاضر چه ویژگی‌هایی دارد. این مجموعه‌ای از باورها در مورد یک نام تجاری خاص است. بنابراین تصویر واقعی برند آن چیزیست که مشتری می گوید و نباید آن را داخل سازمان جست.

۷ ماه پیش
۰ ۰ ادامه