logo

بلاگ لایف‌وب

اخبار، آموزش، علم و تکنولوژی، پادکست و وبینار

برچسب ها:

مارکتینگ لایف‌وب
زمان مطالعه : ۱:۵۱

روند آماده سازی گزارشات تحلیلی از داده ها

نیاز به تحلیل داده یکی از رو به رشد ترین موارد در بازاریابی داده محور، جامعه شناسی، موارد امنیتی، اجتماعی و تصمیم ساز برای حکومت هاست. پس ایجاد یک ساختار درست از پایه ای ترین مراحل باید درست و حساب شده ایجاد شود. از اولین قدم که انتخاب درست داده ها تا پردازش و تحلیل داده.

۸ ماه پیش
۰ ۱ ادامه
مارکتینگ لایف‌وب
زمان مطالعه : ۱:۴۲

بررسی مسئله زن در توییتر فارسی در 4 سال 96 تا 1400

با بررسی داده های 4 سال گذشته می توانیم بیشترین دغدغه های افراد جامعه را تشخیص بدهیم. با وعده های دولت 12 ام یعنی حسن روحانی و تلاش همه ی نهادهای فرهنگی و اجتماعی و دینی می توان دید که چقدر این تلاش ها نتیجه داشته و یا حتی نتیجه عکس داشته است. بنابراین مهم است که دولت 13 ام و انتخابات 1400 رویکردی مردم گرا داشته باشد تا بتواند دغدغه های اصلی مردم را رفع کند.

۷ ماه پیش
۰ ۱ ادامه
تحلیل داده لایف‌وب
زمان مطالعه : ۲:۴۱

بازتاب واکسن‌های داخلی و خارجی در فضای مجازی

بررسی محتوای منتشر شده در دو بستر توییتر و تلگرام، در مورد واکسن کرونا نشان می‌دهد که تولید محتوا پیرامون واکسن خارجی تقریباً به میزان دو برابر، واکسن ایرانی بوده است.

۴ ماه پیش
۰ ۰ ادامه
تحلیل داده لایف‌وب
زمان مطالعه : ۰۰:۵۸

تحلیل و بررسی نتایج پیش‌بینی انتخابات از طریق داده‌کاوی شبکه‌های اجتماعی

در این فایل ابتدا مقاله کوتاهی در خصوص استفاده از داده‌های شبکه‌های اجتماعی در پیش‌بینی نتایج انتخابات (روش‌ها، مقتضیات و چالش‌ها) در اختیار علاقمندان به حوزه علوم محاسباتی اجتماعی قرار گرفته و در بخش دوم به کارشناسی و تحلیل نتایج پیش‌بینی انتخابات 1400 از طریق افکارسنجی فضای مجازی پرداخته شده است.

۴ ماه پیش
۰ ۰ ادامه
تحلیل داده لایف‌وب
زمان مطالعه : ۵:۳۰

هشتگ‌های برتر توییتر فارسی در بهار ۱۴۰۰

لایف‌وب در این گزارش به بررسی 250 هشتگ برتر توییتر فارسی در سه ماهه نخست سال 1400 پرداخته است.

۴ ماه پیش
۰ ۰ ادامه
تحلیل داده لایف‌وب
زمان مطالعه : ۳:۲

توییتری‌ها درباره وزیر جدید ارتباطات چه می‌گویند؟

لایف‌ وب با داده‌ کاوی شبکه‌ اجتماعی توییتر، به تحلیل آماری و کیفی محتواهای مربوط به عیسی زارع پور پرداخته است. بررسی‌ها نشان می‌دهد که ۲۰ درصد از کاربران نسبت به وی رویکرد حمایتی و ۲۴ درصد رویکرد منفی یا انتقادی داشتند.

۱ ماه پیش
۰ ۰ ادامه