کتاب الکترونیکی رایگان

یک مجموعه تحلیل‌داده چطور کار می‌کند؟

شرکت‌ها و مجموعه‌هایی که محصول فیزیکی ندارند یا عملکردشان برای عموم مردم به نوعی در هاله‌ای از ابهام است؛ غالبا مورد پرسش‌هایی قرار می‌گیرند که ریشهٔ همه‌شان به یک سوال ساده می‌رسد: چطور این کار را انجام می‌دهند؟

شرکت تحلیل دادهٔ لایف‌وب هم از این ماجرا مستثنی نیست؛ افراد مختلف، مشتریان، مدیران و کارشناسان سایر مجموعه‌ها بارها و بارها به شکل‌های گوناگون، جویای نحوهٔ عملکرد لایف‌وب شده‌ و برای آشنایی با فرایندهایی که در یک مجموعهٔ تحلیل داده انجام می‌شود تمایل نشان داده‌اند؛
ما هم برای آن که با مخاطبان خود ارتباط عمیق‌تری ایجاد کنیم، سعی کردیم تا حد امکان پاسخی کامل و شفاف به سوال نحوه عملکرد یک مجموعهٔ تحلیل داده بدهیم.

کتاب «یک مجموعه تحلیل داده چطور کار می‌کند؟» کتابی جمع‌وجور با سه فصل است که دست‌تان را می‌گیرد و شما را با خودش به دنیای داده‌ها می‌آورد، دنیایی که اصطلاحات و عبارات خاص خودش را دارد، فرایندهای متعددی در بخش‌های مختلف آن انجام می‌شود و خروجی‌های جالب توجهی می‌تواند داشته باشد.

کتاب «یک مجموعه تحلیل داده چطور کار می‌کند؟» چه سرفصل‌هایی دارد؟

در فصل آخر هم ۶ نمونه گزارش تحلیلی از دیدگاه و رویکرد کاربران ایرانی در شبکه‌های اجتماعی را می‌بینید، میکروگزارش‌هایی که داده‌هایشان توسط لایف‌وب جمع‌آوری و تهیه شده‌اند و می‌توانند قدرت تاثیر تحلیل داده‌ها بر یک شرکت، سازمان، نهاد و حتی یک کشور را نشان بدهند.

در فصل دوم شرکت لایف‌وب را مثالی عینی قرار می‌دهیم و از عملکرد تک تک بخش‌های آن می‌گوییم تا هم عملکرد یک شرکت تحلیل داده برایتان ملموس‌تر شود، هم لایف‌وب را بیشتر بشناسید.

در این فصل به تعریف اصلاحات و عبارت‌های رایج مربوط به داده‌ها و چیستی برخی از فرایندهایی که روی داده‌ها انجام می‌شوند می‌پردازیم.

دانلود رایگان کتاب الکترونیکی «یک مجموعه تحلیل داده چطور کار می‌کند؟»

برای دریافت کتاب، شماره موبایل و ایمیل صحیح خود را وارد کنید.

2 دیدگاه
رضا

عالی و خوب و هنوز هم عالی

رسول

عالی

دیدگاه خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمت‌های مورد نیاز علامت‌گذاری شده‌اند *